Signal Transformer SFAPI-182K-UL-TR
Part No.:
SFAPI-182K-UL-TR
Description:
FIXED IND 1.8MH 158MA AXIAL
Shipping
SFAPI-182K-UL-TR Information
Inductance:
1.8 mH
Tolerance:
±10%
Current Rating (Amps):
158 mA
DC Resistance (DCR):
4.03Ohm Max
Operating Temperature:
-40°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test:
1 kHz
Size / Dimension:
0.260" Dia x 0.650" L (6.60mm x 16.50mm)