Signal Transformer SFAPI-102K-UL-TR
Part No.:
SFAPI-102K-UL-TR
Description:
FIXED IND 1MH 200MA AXIAL
Shipping
SFAPI-102K-UL-TR Information
Inductance:
1 mH
Tolerance:
±10%
Current Rating (Amps):
200 mA
DC Resistance (DCR):
2.3Ohm Max
Operating Temperature:
-40°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test:
1 kHz
Size / Dimension:
0.260" Dia x 0.650" L (6.60mm x 16.50mm)