Unit Price:$0
Ext Price:$0



| Image | ![]() |
| Part Number | SENSOR6_T2003V |
| Manufacturer | ELT SENSOR CORP |
| Series | - |
| Packaging | Tray |
| Product Status | Active |
| Type | Carbon Dioxide (CO2) |
| Oxygen Range | - |
| Accuracy | ±3% |
| Output | 0.5 V ~ 3 V |
| Operating Temperature | -20°C ~ 60°C |
| Voltage - Supply | 3.2V ~ 3.55V |
| Current - Supply | 12mA |
The following parts include "SENSOR6_T2003V" in Silicon Labs SENSOR6_T2003V.
The following parts are popular search parts in Test and Measurement.