Bourns Inc. SDR1307A-330K
Part No.:
SDR1307A-330K
Description:
FIXED IND 33UH 3.1A 65 MOHM SMD
Shipping
SDR1307A-330K Information
Series:
SDR1307A
Inductance:
33 µH
Tolerance:
±10%
Current Rating (Amps):
3.1 A
Current - Saturation (Isat):
5A
DC Resistance (DCR):
65mOhm Max
Q @ Freq:
35 @ 2.52MHz
Frequency - Self Resonant:
10MHz
Ratings:
AEC-Q200
Operating Temperature:
-40°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test:
100 kHz
Size / Dimension:
0.512" Dia (13.00mm)
Height - Seated (Max):
0.287" (7.30mm)