Bourns Inc. SDR1307A-220M
Part No.:
SDR1307A-220M
Description:
FIXED IND 22UH 3.6A 47 MOHM SMD
Shipping
SDR1307A-220M Information
Inductance:
22 µH
Tolerance:
±20%
Current Rating (Amps):
3.6 A
Current - Saturation (Isat):
6.5A
DC Resistance (DCR):
47mOhm Max
Q @ Freq:
40 @ 2.52MHz
Frequency - Self Resonant:
15MHz
Operating Temperature:
-40°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test:
100 kHz
Size / Dimension:
0.512" Dia (13.00mm)
Height - Seated (Max):
0.287" (7.30mm)