Bourns Inc. SDR1105-820KL
Part No.:
SDR1105-820KL
Description:
FIXED IND 82UH 1.6A 300 MOHM SMD
Shipping
SDR1105-820KL Information
Series:
SDR1105
Inductance:
82 µH
Tolerance:
±10%
Current Rating (Amps):
1.6 A
Current - Saturation (Isat):
3A
DC Resistance (DCR):
300mOhm Max
Ratings:
AEC-Q200
Operating Temperature:
-40°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test:
1 kHz
Size / Dimension:
0.437" L x 0.394" W (11.10mm x 10.00mm)
Height - Seated (Max):
0.197" (5.00mm)