Samtec Inc. SDL-132-T-11
Part No.:
SDL-132-T-11
Description:
CONN RCPT .100" 64POS DUAL GOLD
Shipping
SDL-132-T-11 Information
Product Status:
Active
Number of Positions:
64
Pitch - Mating:
0.100" (2.54mm)
Row Spacing - Mating:
0.100" (2.54mm)
Insulation Height:
0.132" (3.35mm)
Contact Length - Post:
0.108" (2.75mm)
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C