Samtec Inc. SDL-125-T-32
Part No.:
SDL-125-T-32
Description:
.100" LOW PROFILE DOUBLE ROW SCR
Shipping
SDL-125-T-32 Information
Product Status:
Active
Number of Positions:
50
Pitch - Mating:
0.100" (2.54mm)
Row Spacing - Mating:
0.100" (2.54mm)
Insulation Height:
0.050" (1.27mm)
Contact Length - Post:
0.125" (3.18mm)
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C