Unit Price:$0
Ext Price:$0



| Image | ![]() |
| Part Number | SD101201 |
| Manufacturer | ZF Electronics |
| Series | - |
| Package/Case | Flange Mount |
| Packaging | Box |
| Product Status | Active |
| Type | Hall Effect Sensor |
| Output Type | Digital |
| Actuator Material | Ferrous Metals, Gear Tooth |
| Termination Style | Connector |
| Frequency | 15 kHz |
| Voltage - Supply | 4.75V ~ 24V |
| Must Operate | - |
| Must Release | - |
| Operating Temperature | -40°C ~ 125°C |
| Grade | - |
| Qualification | - |
The following parts include "SD101201" in Silicon Labs SD101201.
The following parts are popular search parts in Test and Measurement.