Unit Price:$0
Ext Price:$0



| Image | ![]() |
| Part Number | ATS19480LSNBTN |
| Manufacturer | Allegro MicroSystems |
| Series | - |
| Package/Case | 3-SIP |
| Packaging | Tape & Reel (TR) |
| Product Status | Active |
| Type | Magnetoresistive (GMR) |
| Output Type | Digital |
| Actuator Material | Ferrous Metals, Gear Tooth |
| Termination Style | PC Pin |
| Frequency | 12 kHz |
| Voltage - Supply | 4V ~ 24V |
| Must Operate | - |
| Must Release | - |
| Operating Temperature | -40°C ~ 150°C |
| Grade | - |
| Qualification | - |
The following parts include "ATS19480LSNBTN" in Silicon Labs ATS19480LSNBTN.
The following parts are popular search parts in Test and Measurement.