Johanson Dielectrics Inc. SCDP302W681K4GV001E
Part No.:
SCDP302W681K4GV001E
Manufacturer:
Johanson Dielectrics Inc.
Category:
Ceramic Capacitors
Package:
Description:
CAP CER 680PF 250VAC X7R 1808
Shipping
SCDP302W681K4GV001E Information
Manufacturer:
Johanson Dielectrics Inc.
Series:
SC-BME
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Product Status:
Active
Capacitance:
680 pF
Tolerance:
±10%
Voltage - Rated:
250VAC
Temperature Coefficient:
X7R
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Features:
Ratings:
X2
Applications:
Safety
Failure Rate:
Mounting Type:
Surface Mount, MLCC
Package / Case:
1808 (4520 Metric)
Size / Dimension:
0.185" L x 0.080" W (4.70mm x 2.03mm)
Height - Seated (Max):
Thickness (Max):
0.085" (2.16mm)