SAC3074QP3.pdf
Unit Price:$0
Ext Price:$0



| Image | ![]() |
| Part Number | SAC3074QP3 |
| Manufacturer | SuperApex, LLC |
| Series | - |
| Package/Case | 12-VFQFN Exposed Pad |
| Packaging | Tape & Box (TB) |
| Product Status | Active |
| Frequency | 20MHz ~ 1GHz |
| P1dB | 20dBm |
| Gain | 32dB |
| Noise Figure | 0.4dB |
| RF Type | Radar |
| Voltage - Supply | 4V ~ 5V |
| Current - Supply | 65mA |
| Test Frequency | 20MHz ~ 1GHz |
| Grade | - |
| Qualification | - |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Supplier Device Package | 12-QFN (3x3) |
The following parts include "SAC3074QP3" in Silicon Labs SAC3074QP3.
The following parts are popular search parts in Test and Measurement.