Unit Price:$0
Ext Price:$0



| Image | ![]() |
| Part Number | SAC2504 |
| Manufacturer | SuperApex, LLC |
| Series | - |
| Package/Case | Die |
| Packaging | Tape & Box (TB) |
| Product Status | Active |
| Technology | - |
| Configuration | - |
| Frequency | 40GHz |
| Gain | 6dB |
| Voltage - Test | 2 V |
| Current Rating (Amps) | 85mA |
| Noise Figure | 1.4dB |
| Current - Test | 20 mA |
| Power - Output | - |
| Voltage - Rated | - |
| Grade | - |
| Qualification | - |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Supplier Device Package | Die |
The following parts include "SAC2504" in Silicon Labs SAC2504.
The following parts are popular search parts in Test and Measurement.