Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components S502M75Z5UR83L0R
Part No.:
S502M75Z5UR83L0R
Manufacturer:
Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components
Category:
Ceramic Capacitors
Package:
Description:
CAP CER 5000PF 3KV Z5U RADIAL
Shipping
S502M75Z5UR83L0R Information
Manufacturer:
Series:
S
Packaging:
Bulk
Product Status:
Active
Capacitance:
5000 pF
Tolerance:
±20%
Voltage - Rated:
3000V (3kV)
Temperature Coefficient:
Z5U
Operating Temperature:
-30°C ~ 125°C