Delevan S4924R-333J
Part No.:
S4924R-333J
Description:
FIXED IND 33UH 471MA 1.37OHM SMD
Shipping
S4924R-333J Information
Series:
S4924R
Material - Core:
Ferrite
Inductance:
33 µH
Tolerance:
±5%
Current Rating (Amps):
471 mA
Current - Saturation (Isat):
160mA
DC Resistance (DCR):
1.37Ohm Max
Q @ Freq:
45 @ 2.5MHz
Frequency - Self Resonant:
34MHz
Ratings:
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test:
2.5 MHz
Size / Dimension:
0.520" L x 0.250" W (13.21mm x 6.35mm)
Height - Seated (Max):
0.230" (5.84mm)