Delevan S4924R-332J
Part No.:
S4924R-332J
Description:
FIXED IND 3.3UH 1.045A 350 MOHM
Shipping
S4924R-332J Information
Series:
S4924R
Material - Core:
Iron
Inductance:
3.3 µH
Tolerance:
±5%
Current Rating (Amps):
1.045 A
Current - Saturation (Isat):
1.045A
DC Resistance (DCR):
350mOhm Max
Q @ Freq:
44 @ 7.9MHz
Frequency - Self Resonant:
85MHz
Ratings:
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test:
7.9 MHz
Size / Dimension:
0.520" L x 0.250" W (13.21mm x 6.35mm)
Height - Seated (Max):
0.230" (5.84mm)