Delevan S4924R-223J
Part No.:
S4924R-223J
Description:
FIXED IND 22UH 561MA 960MOHM SMD
Shipping
S4924R-223J Information
Series:
S4924R
Material - Core:
Ferrite
Inductance:
22 µH
Tolerance:
±5%
Current Rating (Amps):
561 mA
Current - Saturation (Isat):
210mA
DC Resistance (DCR):
960mOhm Max
Q @ Freq:
45 @ 2.5MHz
Frequency - Self Resonant:
41MHz
Ratings:
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test:
2.5 MHz
Size / Dimension:
0.520" L x 0.250" W (13.21mm x 6.35mm)
Height - Seated (Max):
0.230" (5.84mm)