Delevan S4924R-151K
Part No.:
S4924R-151K
Description:
FIXED IND 150NH 3.195A 37MOHM SM
Shipping
S4924R-151K Information
Series:
S4924R
Material - Core:
Phenolic
Inductance:
150 nH
Tolerance:
±10%
Current Rating (Amps):
3.195 A
Current - Saturation (Isat):
3.195A
DC Resistance (DCR):
37mOhm Max
Q @ Freq:
50 @ 25MHz
Frequency - Self Resonant:
400MHz
Ratings:
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test:
25 MHz
Size / Dimension:
0.520" L x 0.250" W (13.21mm x 6.35mm)
Height - Seated (Max):
0.230" (5.84mm)