Delevan S4924R-123K
Part No.:
S4924R-123K
Description:
FIXED IND 12UH 440MA 2 OHM SMD
Shipping
S4924R-123K Information
Series:
S4924R
Material - Core:
Iron
Inductance:
12 µH
Tolerance:
±10%
Current Rating (Amps):
440 mA
Current - Saturation (Isat):
440mA
DC Resistance (DCR):
2Ohm Max
Q @ Freq:
55 @ 2.5MHz
Frequency - Self Resonant:
44MHz
Ratings:
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test:
2.5 MHz
Size / Dimension:
0.520" L x 0.250" W (13.21mm x 6.35mm)
Height - Seated (Max):
0.230" (5.84mm)