Delevan S4924R-103K
Part No.:
S4924R-103K
Description:
FIXED IND 10UH 485MA 1.62OHM SMD
Shipping
S4924R-103K Information
Series:
S4924R
Material - Core:
Iron
Inductance:
10 µH
Tolerance:
±10%
Current Rating (Amps):
485 mA
Current - Saturation (Isat):
485mA
DC Resistance (DCR):
1.62Ohm Max
Q @ Freq:
50 @ 7.9MHz
Frequency - Self Resonant:
46MHz
Ratings:
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test:
7.9 MHz
Size / Dimension:
0.520" L x 0.250" W (13.21mm x 6.35mm)
Height - Seated (Max):
0.230" (5.84mm)