Delevan S4924R-101K
Part No.:
S4924R-101K
Description:
FIXED IND 100NH 3.9A 25 MOHM SMD
Shipping
S4924R-101K Information
Series:
S4924R
Material - Core:
Phenolic
Inductance:
100 nH
Tolerance:
±10%
Current Rating (Amps):
3.9 A
Current - Saturation (Isat):
3.9A
DC Resistance (DCR):
25mOhm Max
Q @ Freq:
50 @ 25MHz
Frequency - Self Resonant:
450MHz
Ratings:
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test:
25 MHz
Size / Dimension:
0.520" L x 0.250" W (13.21mm x 6.35mm)
Height - Seated (Max):
0.230" (5.84mm)