Delevan S4924-683H
Part No.:
S4924-683H
Description:
FIXED IND 68UH 355MA 2.7 OHM SMD
Shipping
S4924-683H Information
Series:
S4924
Material - Core:
Ferrite
Inductance:
68 µH
Tolerance:
±3%
Current Rating (Amps):
355 mA
Current - Saturation (Isat):
122mA
DC Resistance (DCR):
2.7Ohm Max
Q @ Freq:
50 @ 2.5MHz
Frequency - Self Resonant:
21MHz
Ratings:
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test:
2.5 MHz
Size / Dimension:
0.520" L x 0.250" W (13.21mm x 6.35mm)
Height - Seated (Max):
0.230" (5.84mm)