Delevan S4924-681K
Part No.:
S4924-681K
Manufacturer:
Delevan
Category:
Fixed Inductors
Package:
Nonstandard
Description:
FIXED IND 680NH 915MA 450MOHM SM
Shipping
S4924-681K Information
Manufacturer:
Delevan
Series:
S4924
Package/Case:
Nonstandard
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Product Status:
Active
Type:
Material - Core:
Phenolic
Inductance:
680 nH
Tolerance:
±10%
Current Rating (Amps):
915 mA
Current - Saturation (Isat):
915mA
Shielding:
Shielded
DC Resistance (DCR):
450mOhm Max
Q @ Freq:
42 @ 25MHz
Frequency - Self Resonant:
190MHz
Ratings:
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test:
25 MHz
Features:
Mounting Type:
Surface Mount
Supplier Device Package:
Size / Dimension:
0.505" L x 0.240" W (12.82mm x 6.09mm)
Height - Seated (Max):
0.220" (5.58mm)