Delevan S4924-681H
Part No.:
S4924-681H
Description:
FIXED IND 680NH 915MA 450MOHM SM
Shipping
S4924-681H Information
Series:
S4924
Material - Core:
Phenolic
Inductance:
680 nH
Tolerance:
±3%
Current Rating (Amps):
915 mA
Current - Saturation (Isat):
915mA
DC Resistance (DCR):
450mOhm Max
Q @ Freq:
42 @ 25MHz
Frequency - Self Resonant:
190MHz
Ratings:
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test:
25 MHz
Size / Dimension:
0.520" L x 0.250" W (13.21mm x 6.35mm)
Height - Seated (Max):
0.230" (5.84mm)