Delevan S4924-473K
Part No.:
S4924-473K
Description:
FIXED IND 47UH 380MA 2.11OHM SMD
Shipping
S4924-473K Information
Material - Core:
Ferrite
Inductance:
47 µH
Tolerance:
±10%
Current Rating (Amps):
380 mA
Current - Saturation (Isat):
135mA
DC Resistance (DCR):
2.11Ohm Max
Q @ Freq:
50 @ 2.5MHz
Frequency - Self Resonant:
27MHz
Ratings:
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test:
2.5 MHz
Size / Dimension:
0.505" L x 0.240" W (12.82mm x 6.09mm)
Height - Seated (Max):
0.220" (5.58mm)