Delevan S4924-394K
Part No.:
S4924-394K
Description:
FIXED IND 390UH 203MA 7.4OHM SMD
Shipping
S4924-394K Information
Material - Core:
Ferrite
Inductance:
390 µH
Tolerance:
±10%
Current Rating (Amps):
203 mA
Current - Saturation (Isat):
46mA
DC Resistance (DCR):
7.4Ohm Max
Q @ Freq:
60 @ 790kHz
Frequency - Self Resonant:
6.2MHz
Ratings:
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test:
790 kHz
Size / Dimension:
0.505" L x 0.240" W (12.82mm x 6.09mm)
Height - Seated (Max):
0.220" (5.58mm)