Delevan S4924-334K
Part No.:
S4924-334K
Manufacturer:
Delevan
Category:
Fixed Inductors
Package:
Nonstandard
Description:
FIXED IND 330UH 218MA 6.4OHM SMD
Shipping
S4924-334K Information
Manufacturer:
Delevan
Series:
S4924
Package/Case:
Nonstandard
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Product Status:
Active
Type:
Material - Core:
Ferrite
Inductance:
330 µH
Tolerance:
±10%
Current Rating (Amps):
218 mA
Current - Saturation (Isat):
55mA
Shielding:
Shielded
DC Resistance (DCR):
6.4Ohm Max
Q @ Freq:
55 @ 790kHz
Frequency - Self Resonant:
6.5MHz
Ratings:
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test:
790 kHz
Features:
Mounting Type:
Surface Mount
Supplier Device Package:
Size / Dimension:
0.505" L x 0.240" W (12.82mm x 6.09mm)
Height - Seated (Max):
0.220" (5.58mm)