Delevan S4924-332K
Part No.:
S4924-332K
Manufacturer:
Delevan
Category:
Fixed Inductors
Package:
Nonstandard
Description:
FIXED IND 3.3UH 1.045A 350 MOHM
Shipping
S4924-332K Information
Manufacturer:
Delevan
Series:
S4924
Package/Case:
Nonstandard
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Product Status:
Active
Type:
Material - Core:
Iron
Inductance:
3.3 µH
Tolerance:
±10%
Current Rating (Amps):
1.045 A
Current - Saturation (Isat):
1.045A
Shielding:
Shielded
DC Resistance (DCR):
350mOhm Max
Q @ Freq:
44 @ 7.9MHz
Frequency - Self Resonant:
85MHz
Ratings:
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test:
7.9 MHz
Features:
Mounting Type:
Surface Mount
Supplier Device Package:
Size / Dimension:
0.505" L x 0.240" W (12.82mm x 6.09mm)
Height - Seated (Max):
0.220" (5.58mm)