Delevan S4924-224K
Part No.:
S4924-224K
Description:
FIXED IND 220UH 247MA 5 OHM SMD
Shipping
S4924-224K Information
Material - Core:
Ferrite
Inductance:
220 µH
Tolerance:
±10%
Current Rating (Amps):
247 mA
Current - Saturation (Isat):
67mA
DC Resistance (DCR):
5Ohm Max
Q @ Freq:
55 @ 790kHz
Frequency - Self Resonant:
7.5MHz
Ratings:
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test:
790 kHz
Size / Dimension:
0.505" L x 0.240" W (12.82mm x 6.09mm)
Height - Seated (Max):
0.220" (5.58mm)