Delevan S4924-154K
Part No.:
S4924-154K
Description:
FIXED IND 150UH 272MA 4.1OHM SMD
Shipping
S4924-154K Information
Material - Core:
Ferrite
Inductance:
150 µH
Tolerance:
±10%
Current Rating (Amps):
272 mA
Current - Saturation (Isat):
84mA
DC Resistance (DCR):
4.1Ohm Max
Q @ Freq:
55 @ 790kHz
Frequency - Self Resonant:
8.5MHz
Ratings:
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test:
790 kHz
Size / Dimension:
0.505" L x 0.240" W (12.82mm x 6.09mm)
Height - Seated (Max):
0.220" (5.58mm)