Delevan S4924-104K
Part No.:
S4924-104K
Description:
FIXED IND 100UH 312MA 3.12OHM SM
Shipping
S4924-104K Information
Material - Core:
Ferrite
Inductance:
100 µH
Tolerance:
±10%
Current Rating (Amps):
312 mA
Current - Saturation (Isat):
113mA
DC Resistance (DCR):
3.12Ohm Max
Q @ Freq:
50 @ 2.5MHz
Frequency - Self Resonant:
10MHz
Ratings:
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test:
2.5 MHz
Size / Dimension:
0.505" L x 0.240" W (12.82mm x 6.09mm)
Height - Seated (Max):
0.220" (5.58mm)