Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components S330K29C0GN65K6R
Part No.:
S330K29C0GN65K6R
Manufacturer:
Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components
Category:
Ceramic Capacitors
Package:
Description:
CAP CER 33PF 1KV NP0 RADIAL
Shipping
S330K29C0GN65K6R Information
Manufacturer:
Series:
S
Packaging:
Bulk
Product Status:
Obsolete
Capacitance:
33 pF
Tolerance:
±10%
Voltage - Rated:
1000V (1kV)
Temperature Coefficient:
C0G, NP0
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Features:
Ratings:
Applications:
General Purpose
Failure Rate:
Mounting Type:
Through Hole
Package / Case:
Radial, Disc
Size / Dimension:
0.295" Dia (7.50mm)
Height - Seated (Max):
Thickness (Max):
Lead Spacing:
0.252" (6.40mm)