Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components S223M75Z5UN83J0R
Part No.:
S223M75Z5UN83J0R
Manufacturer:
Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components
Category:
Ceramic Capacitors
Package:
Description:
CAP CER 0.022UF 1KV Z5U RADIAL
Shipping
S223M75Z5UN83J0R Information
Manufacturer:
Series:
S
Packaging:
Bulk
Product Status:
Active
Capacitance:
0.022 µF
Tolerance:
±20%
Voltage - Rated:
1000V (1kV)
Temperature Coefficient:
Z5U
Operating Temperature:
-30°C ~ 125°C
Features:
Ratings:
Applications:
General Purpose
Failure Rate:
Mounting Type:
Through Hole
Package / Case:
Radial, Disc
Size / Dimension:
0.748" Dia (19.00mm)
Height - Seated (Max):
0.937" (23.80mm)
Thickness (Max):
Lead Spacing:
0.394" (10.00mm)