ABLIC Inc. S-19400C28A-K8T2U4
Part No.:
S-19400C28A-K8T2U4
Manufacturer:
ABLIC Inc.
Category:
Supervisors
Package:
8-WSSOP, 8-MSOP (0.110", 2.80mm Width)
Description:
LINEAR IC
Shipping
S-19400C28A-K8T2U4 Information
Manufacturer:
ABLIC Inc.
Series:
S-19400
Package/Case:
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Product Status:
Active
Programmable:
Type:
Watchdog Circuit
Number of Voltages Monitored:
1
Voltage - Threshold:
2.8V
Output:
Open Drain or Open Collector
Reset:
Active High
Reset Timeout:
8.7ms Minimum
Operating Temperature:
-40°C ~ 125°C (TA)