Delevan S1812-182G
Part No.:
S1812-182G
Description:
FIXED IND 1.8UH 681MA 430MOHM SM
Shipping
S1812-182G Information
Inductance:
1.8 µH
Tolerance:
±2%
Current Rating (Amps):
681 mA
DC Resistance (DCR):
430mOhm Max
Q @ Freq:
40 @ 7.9MHz
Frequency - Self Resonant:
100MHz
Ratings:
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test:
7.9 MHz
Size / Dimension:
0.189" L x 0.134" W (4.80mm x 3.40mm)
Height - Seated (Max):
0.134" (3.40mm)