Delevan S1812-153G
Part No.:
S1812-153G
Description:
FIXED IND 15UH 301MA 2.2 OHM SMD
Shipping
S1812-153G Information
Inductance:
15 µH
Tolerance:
±2%
Current Rating (Amps):
301 mA
DC Resistance (DCR):
2.2Ohm Max
Q @ Freq:
50 @ 2.5MHz
Frequency - Self Resonant:
18MHz
Ratings:
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test:
2.5 MHz
Size / Dimension:
0.189" L x 0.134" W (4.80mm x 3.40mm)
Height - Seated (Max):
0.134" (3.40mm)