Delevan S1812-103G
Part No.:
S1812-103G
Manufacturer:
Delevan
Category:
Fixed Inductors
Package:
1812 (4532 Metric)
Description:
FIXED IND 10UH 333MA 1.8 OHM SMD
Shipping
S1812-103G Information
Manufacturer:
Delevan
Series:
S1812
Package/Case:
1812 (4532 Metric)
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Product Status:
Active
Type:
Material - Core:
Ferrite
Inductance:
10 µH
Tolerance:
±2%
Current Rating (Amps):
333 mA
Current - Saturation (Isat):
Shielding:
Shielded
DC Resistance (DCR):
1.8Ohm Max
Q @ Freq:
50 @ 2.5MHz
Frequency - Self Resonant:
25MHz
Ratings:
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test:
2.5 MHz
Features:
Mounting Type:
Surface Mount
Supplier Device Package:
Size / Dimension:
0.189" L x 0.134" W (4.80mm x 3.40mm)
Height - Seated (Max):
0.134" (3.40mm)