Delevan S1210R-181F
Part No.:
S1210R-181F
Description:
FIXED IND 180NH 934MA 220MOHM SM
Shipping
S1210R-181F Information
Material - Core:
Iron
Inductance:
180 nH
Tolerance:
±1%
Current Rating (Amps):
934 mA
DC Resistance (DCR):
220mOhm Max
Q @ Freq:
40 @ 25MHz
Frequency - Self Resonant:
310MHz
Ratings:
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test:
25 MHz
Size / Dimension:
0.138" L x 0.105" W (3.51mm x 2.66mm)
Height - Seated (Max):
0.101" (2.57mm)