Delevan S1210R-153G
Part No.:
S1210R-153G
Description:
FIXED IND 15UH 254MA 2.5 OHM SMD
Shipping
S1210R-153G Information
Material - Core:
Ferrite
Inductance:
15 µH
Tolerance:
±2%
Current Rating (Amps):
254 mA
DC Resistance (DCR):
2.5Ohm Max
Q @ Freq:
40 @ 2.5MHz
Frequency - Self Resonant:
23MHz
Ratings:
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test:
2.5 MHz
Size / Dimension:
0.138" L x 0.105" W (3.51mm x 2.66mm)
Height - Seated (Max):
0.101" (2.57mm)