Delevan S1210R-152G
Part No.:
S1210R-152G
Description:
FIXED IND 1.5UH 532MA 570MOHM SM
Shipping
S1210R-152G Information
Material - Core:
Ferrite
Inductance:
1.5 µH
Tolerance:
±2%
Current Rating (Amps):
532 mA
DC Resistance (DCR):
570mOhm Max
Q @ Freq:
40 @ 7.9MHz
Frequency - Self Resonant:
110MHz
Ratings:
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test:
7.9 MHz
Size / Dimension:
0.138" L x 0.105" W (3.51mm x 2.66mm)
Height - Seated (Max):
0.101" (2.57mm)