Delevan S1210R-121K
Part No.:
S1210R-121K
Description:
FIXED IND 120NH 1.062A 170 MOHM
Shipping
S1210R-121K Information
Material - Core:
Iron
Inductance:
120 nH
Tolerance:
±10%
Current Rating (Amps):
1.062 A
DC Resistance (DCR):
170mOhm Max
Q @ Freq:
40 @ 25MHz
Frequency - Self Resonant:
350MHz
Ratings:
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test:
25 MHz
Supplier Device Package:
1210
Size / Dimension:
0.128" L x 0.095" W (3.25mm x 2.42mm)
Height - Seated (Max):
0.101" (2.57mm)