Delevan S1210-472F
Part No.:
S1210-472F
Description:
FIXED IND 4.7UH 402MA 1 OHM SMD
Shipping
S1210-472F Information
Series:
S1210
Material - Core:
Ferrite
Inductance:
4.7 µH
Tolerance:
±1%
Current Rating (Amps):
402 mA
DC Resistance (DCR):
1Ohm Max
Q @ Freq:
40 @ 7.9MHz
Frequency - Self Resonant:
40MHz
Ratings:
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test:
7.9 MHz
Size / Dimension:
0.138" L x 0.105" W (3.51mm x 2.66mm)
Height - Seated (Max):
0.101" (2.57mm)