Delevan S1210-392K
Part No.:
S1210-392K
Description:
FIXED IND 3.9UH 441MA 830MOHM SM
Shipping
S1210-392K Information
Material - Core:
Ferrite
Inductance:
3.9 µH
Tolerance:
±10%
Current Rating (Amps):
441 mA
DC Resistance (DCR):
830mOhm Max
Q @ Freq:
40 @ 7.9MHz
Frequency - Self Resonant:
42MHz
Ratings:
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test:
7.9 MHz
Supplier Device Package:
1210
Size / Dimension:
0.128" L x 0.095" W (3.25mm x 2.42mm)
Height - Seated (Max):
0.101" (2.57mm)