Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components S103K75Y5PN83K0R
Part No.:
S103K75Y5PN83K0R
Manufacturer:
Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components
Category:
Ceramic Capacitors
Package:
Description:
CAP CER 10000PF 1KV Y5P RADIAL
Shipping
S103K75Y5PN83K0R Information
Manufacturer:
Series:
S
Packaging:
Bulk
Product Status:
Active
Capacitance:
10000 pF
Tolerance:
±10%
Voltage - Rated:
1000V (1kV)
Temperature Coefficient:
Y5P (B)
Operating Temperature:
-30°C ~ 125°C