Delevan S1008-392K
Part No.:
S1008-392K
Description:
FIXED IND 3.9UH 335MA 1 OHM SMD
Shipping
S1008-392K Information
Inductance:
3.9 µH
Tolerance:
±10%
Current Rating (Amps):
335 mA
DC Resistance (DCR):
1Ohm Max
Q @ Freq:
30 @ 7.9MHz
Frequency - Self Resonant:
45MHz
Ratings:
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test:
7.9 MHz
Size / Dimension:
0.115" L x 0.105" W (2.92mm x 2.66mm)
Height - Seated (Max):
0.095" (2.41mm)