Delevan S1008-271K
Part No.:
S1008-271K
Description:
FIXED IND 270NH 900MA 140MOHM SM
Shipping
S1008-271K Information
Series:
S1008
Inductance:
270 nH
Tolerance:
±10%
Current Rating (Amps):
900 mA
DC Resistance (DCR):
140mOhm Max
Q @ Freq:
40 @ 25MHz
Frequency - Self Resonant:
308MHz
Ratings:
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test:
25 MHz
Size / Dimension:
0.115" L x 0.105" W (2.92mm x 2.66mm)
Height - Seated (Max):
0.095" (2.41mm)