Delevan S1008-221K
Part No.:
S1008-221K
Description:
FIXED IND 220NH 930MA 130MOHM SM
Shipping
S1008-221K Information
Series:
S1008
Inductance:
220 nH
Tolerance:
±10%
Current Rating (Amps):
930 mA
DC Resistance (DCR):
130mOhm Max
Q @ Freq:
40 @ 25MHz
Frequency - Self Resonant:
323MHz
Ratings:
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test:
25 MHz
Size / Dimension:
0.115" L x 0.105" W (2.92mm x 2.66mm)
Height - Seated (Max):
0.095" (2.41mm)