Susumu RR1220P-3011-D-M
Part No.:
RR1220P-3011-D-M
Manufacturer:
Susumu
Category:
Chip Resistor - Surface Mount
Package:
0805 (2012 Metric)
Description:
RES SMD 3.01KOHM 0.5% 1/10W 0805
Shipping
RR1220P-3011-D-M Information
Manufacturer:
Susumu
Series:
RR
Package/Case:
0805 (2012 Metric)
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Product Status:
Active
Resistance:
3.01 kOhms
Tolerance:
±0.5%
Power (Watts):
0.1W, 1/10W
Composition:
Thin Film
Features:
Temperature Coefficient:
±25ppm/°C
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Supplier Device Package:
Ratings:
Size / Dimension:
0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max):
0.020" (0.50mm)