Murata Electronics RPER72A683K3P1C07B
Part No.:
RPER72A683K3P1C07B
Description:
CAP CER 0.068UF 100V X7R RADIAL
Shipping
RPER72A683K3P1C07B Information
Capacitance:
0.068 µF
Tolerance:
±10%
Voltage - Rated:
100V
Temperature Coefficient:
X7R
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension:
0.197" L x 0.124" W (5.00mm x 3.15mm)
Height - Seated (Max):
0.248" (6.30mm)
Thickness (Max):
Lead Spacing:
0.098" (2.50mm)