Murata Electronics RPER72A223K2P1A03B
Part No.:
RPER72A223K2P1A03B
Description:
CAP CER 0.022UF 100V X7R RADIAL
Shipping
RPER72A223K2P1A03B Information
Capacitance:
0.022 µF
Tolerance:
±10%
Voltage - Rated:
100V
Temperature Coefficient:
X7R
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension:
0.197" L x 0.124" W (5.00mm x 3.15mm)
Height - Seated (Max):
0.197" (5.00mm)
Thickness (Max):
Lead Spacing:
0.098" (2.50mm)